Kampanya yapısı

Arama Motoru Pazarlama Kampanya Yapısı


SEMSEO  olarak yönettiğimiz PPC hesaplarının etkili bir şekilde yapılandırılması gerektiğinin önemini biliyoruz. Bir hesap etkili bir şekilde yapılandırılmadığı taktirde gösterilen reklamlar alakasız olabilir, kaçırılan tıklamalar olur ve kalite puanı düşer. Farklı kampanyalarda birbirini tekrarlayan kelimeler birbirine rakip olur ve anahtar kelimeler bütçenin düşmanı haline gelebilir.

Tüm AdWords hesaplarını üç seviyede düzenliyoruz. Hesap, kampanya ve reklam grubu. Her düzeyde, müşterilerimizin reklam çalışmalarındaki ayrı işlevleri yönetiyoruz.

Hesap düzeyi

Hesaba kimlerin erişebileceği, faturalandırma bilgileri gibi idari bilgilerin kontrol edildiği düzeydir.

Kampanya düzeyi

Altındaki bütün reklam gruplarına uygulanacak olan ayarların belirlendiği düzeydir. Günlük bütçeleri, hedef dilleri, yerleri, başlangıç – bitiş tarihlerini ve reklam dağıtım tercihlerini belirlenir.

Reklam grubu düzeyi

Anahtar kelimeleri, reklam metinlerini, yerleşimleri(reklamların hangi web sitelerinde görüneceği), maksimum tıklama başı maliyet teklifleri ve açılış sayfası hedef URL’ lerini içerir.

SEMSEO hesap yapılandırması ile, anahtar kelimelerinizin ve reklam metinlerinizin yönetimi, bütçelerin kontrol edilmesi, stratejik tekliflerin ayarlanması konusunda daha fazla esneklik elde edersiniz.

hesapduzeyi

Yorumlar kapatılmış.