İçerik Pazarlama

İçerik Pazarlama – Content Marketing


Dijital dünyada son dönemin en önemli konularından biri de İçerik Pazarlama (Content Marketing) alanında yapılan çalışmalar oldu. İçeriğin tüketici ve arama motorları tarafında iki önemli faydası vardır.

Tüketici açısından içerik, internette dolaşırken tatmin olabilmesi için gereken en önemli faktördür. Tüketiciler aradıkları, araştırdıkları ya da keyif aldıkları konuları internet üzerinde sürekli takip etmeltedirler. Daha önemlisi, yapılan son araştırmalar, tüketicilerin artık  x şirketle ilgili reklamdan çok doğal olan, kendilerine fayda sağlayan içerikleri daha fazla dikkate aldığı ve sevdiği yönünde sonuçları ortaya koyuyor.

Arama motorları açısından içerik, artık SEO dünyasının en önemli unsurlarından biri haline geldi. Özellikle Google, yapmış olduğu son güncellemelerle birlikte, o web sitesinin içeriğinin kalitesi ve ziyaretçilere sağladığı tatmin konusundaki başarısına göre, ilgili anahtar kelimelerde yerini belirlediğini açıkça belirtiyor.

SEMSEO olarak içerik pazarlama konusunda yıllardır çeşitli gazete, dergi ve web sitelerinde uzman editör ve stratejist olarak çalışmış güçlü bir ekibe sahibiz. İçerik pazarlamasında 2 ana alanda hizmet veriyoruz.

İçerik stratejisi

İçerik üreticilerinin ve bu konuda çalışma yapmak isteyenlerin gözden kaçırdıkları en büyük hata içeriğin stratejisinin olmamasıdır. Gazete ya da dergi gibi herhangi bir basılı yayını düşünün. Bir basılı yayının içerik planı ve stratejisi olmadan yaşama ya da talep edilme şansı ne kadar olabilir ki? SEMSEO’ nun yarattığı en büyük fark, içerik pazarlama konusunda o müşterinin hedef kitlesine özel strateji ve planlar geliştirmesidir.

İçerik üretimi

Türkiye’nin en ünlü yayınlarında çalışmış uzman editör kadromuz, belirlediğimiz stratejimiz doğrultusunda en kaliteli içerikleri üretiyor. İmovasyon’ un sahip olduğu sayısız içerik sitesi sayesinde yüzlerce deneyim elde ettik ve bu deneyimleri müşterilerimizin içeriklerini üretirken sunuyoruz.

Yorumlar kapatılmış.