SEO Site İçi Optimizasyonu

SEO çalışmaları için gereken en önemli parçalardan biri de site içi optimizasyondur. Bu süreçte sitenin içeriğini değerlendiriyoruz ve iyileştirmek için neler yapılabileceğini belirliyoruz. Daha sonrasında ise site için uygun anahtar kelimelerin sağlamasını yapıyoruz.

Başlık etiketleri, meta etiketleri, h1 etiketleri ve alakalı sayfalar için çeşitli diğer özellikleri değerlendiriyoruz ve hedeflediğimiz anahtar kelimeler için optimize olmalarını garanti ediyoruz. Bu noktada uygulama aşaması siteden siteye farklılık gösterebilir. Amacımız müşterilerimizi mümkün olan en iyi siteyi oluşturmalarını sağlamaktır ki, Google ve benzeri arama motorları da arama sonuçlarında kullanıcılara en iyi şekilde hizmet veren siteleri teşvik ediyor.

Site içi optimizasyon süreci

  1. Sitenin performansını artırmak için yapılması gerekenleri belirlemek.
  2. Sayfa adreslerinin(URL) en uygun yapıya getirilmesi için öneriler sunmak.
  3. Sitenin arama motorları tarafından kolay bir şekilde gezilmesi ve algılanması için gerekenleri belirleyip sunmak.
  4. Sitede kullanılan statik içeriğin uygun şekilde yayınlanmasını sağlamak.
  5. Sitede kullanılan resimlerin arama motorlarında görünürlüğünün artırılması için gerekenlerin belirlenmesi ve bunun editör kadro tarafından uygun şekilde düzenlenmesini sağlamak.
  6. Sitenin içeriğini değerlendirmek, geliştirmek ve doğru kelimeleri hedeflediğimizi garantilemek için neler yapmamız gerektiğini belirlemek.
  7. Site içerisindeki metinleri(blogdakiler de dahil) düzeltmek, ekleneceklerin gerekli şekilde yayınlanması için ekibi yönlendirmek ve yetkili kişilere bilgi vermek.
  8. Long tailden ziyaretçi getirilmesi için gerekli değişikliklerin yapılmasını sağlamak.
  9. Başlık etiketlerini, meta etiketlerini, h1 etiketlerini ve ilgili sitelerdeki diğer birçok içerikle alakalı özelliği değerlendirmek ve hedeflediğimiz kelimelere göre optimize olmalarını sağlamak.

 

Yorumlar kapatılmış.