DUNS numarası nedir?

Başlığı okuduktan sonra, sanki old school bir video oyunu çıkacak zannediyor insan, ancak pek öyle olmadığını da eminim kestiriyorsunuzdur. Günümüzde takibi kolaylaştırmak ve hizmet şeklini revize etmek adına hepimize verilen bir T.C. Kimlik Numarası bulunuyor. DUNS numarası da, dünya genelindeki işletmeleri tanımlayan, Veri Evrensel Numaralandırma Sistemi (Data Universal Numbering System) adlı dokuz haneli bir numarayı temsil ediyor. Anlayacağınız günümüzün olmazsa olmazlarından.

  • Aylık faturalandırma ödeme ayarına başvurduğunuzda, sizden DUNS numarası istenir. Bu numarayı mutlaka sağlamanız gerekmez, ancak sağladığınızda “Google Faturalandırma ve Ödemeler” ekibinin başvurunuzu değerlendirmesine yardımcı olur ve süreci hızlandırır. Yani bir nevi GBT işlemi gibidir, şirketinizin kimlik numarasıdır
  • İşletmelere benzersiz bir kimlik numarası atayan DUNS numarası, Dun & Bradstreet (D&B) tarafından geliştirilmiştir ve dünya genelinde kabul gören bir sistemdir.
  • D&B web sitesini ziyaret ederek DUNS numaranızı bulabilir veya ücretsiz olarak bir DUNS numarası almak için başvurabilirsiniz.

 

Yorumlar kapatılmış.