Google My Business nedir?

Google My Business, aslında Google Rehber olarak hayatımıza giren, fakat sonrasında bu ismi alan, kullanıcıların yerel arama yaptıklarında işletmeleri görebilmeleri için Google Haritalar‘da ücretsiz işletme girişleri oluşturmaya ve yönetmeye olanak tanıyan bir Google ürünüdür.

  • Google My Business, işletme bilgilerinizin Google Haritalar‘da gösterilebilmesi için yerel işletmenizi Google‘da oluşturup doğrulamanıza olanak tanır.
  • Google My Business sayesinde, bir kullanıcı işletmenizin adını veya kategorisini arattığında, işletme bilgilerinizi Google.com, Google Haritalar ve Google Earth‘te görünecek şekilde ekleyebilirsiniz.
  • Yer uzantılarını kullanarak AdWords reklamlarınızda işletmenizin bulunduğu yerleri gösterebilirsiniz. Yer uzantıları, müşterilere yerel işletmenizle iletişim kurmalarına yardımcı olmak için işletmenizin adını, adresini ve telefon numarasını reklamınızla birlikte gösterir.
  • Web sitesi olmayan işletmeler, Google My Business ile işletmelerini doğrulayabilir ve günlük reklam yönetimi gerektirmeyen reklam ürünü AdWords Express ile reklam verebilir.

Yorumlar kapatılmış.