Fazla yayın için verilen Kredi nedir?

Fazla yayın ile ilgili bilgiyi sizlere aktarmıştık. Fazla yayın için verilen kredi de, Google’ın reklamınızı aylık ücretlendirme sınırınızı aşacak kadar fazla yayınladığı durumlarda hesabınıza aktarılan kredidir. Google, bu tıklamalar için sizi ücretlendirmez ve faturanıza otomatik olarak bir kredi iadesi gerçekleştirir.

  • Fazla yayın, AdWords‘ün reklamınızı bütçenizin normalde izin verdiğinden daha fazla göstermesidir. Bu özellik reklamınızın pek fazla gösterilmediği günlerin telafi edilmesine yardımcı olabilir.
  • Fazla yayın gerçekleştiğinde, toplam günlük maliyetiniz, ortalama günlük bütçenizden en fazla %20 oranında daha fazla olabilir. Tamamlanmış aylık bir fatura döneminde, aylık ücretlendirme sınırınızdan (ortalama günlük bütçenizle bir aydaki ortalama gün sayısının (30,4) çarpımı) daha fazla ücretlendirilmezsiniz.
  • Google, reklamlarınızı çok sık yayınlarsa ve bir fatura döneminde bütçenizin izin verdiğinden daha fazla maliyet tahakkuk ederse, hesabınıza otomatik olarak fazla yayın için verilen kredi aktarılır.

Yorumlar kapatılmış.