İnceleniyor ne demek?

AdWords reklam verenleri, hesaplarında kampanyalar sonrasıdna reklam grupları ve nihayetinde anahtar kelimeler odaklı reklamları oluştururlar. Bu reklamların belli başlı durumları vardır ve “İnceleniyor” da bunlardan bir tanesidir. “İnceleniyor” durumu da, Google’ın politikalarına göre inceleyip onaylayana kadar yayınlanamayacak reklamlara verilen bir durumdur. Örneğin bir resim reklam eklediğinizde, durum sütünunda direk olarak “İnceleniyor” ibaresini görürsünüz.

  • Bir reklam oluşturduğunuzda veya düzenlediğinizde Google, reklamın reklamcılık politikalarına uyduğundan ve kullanıcılar için güvenli ve uygun olduğundan emin olmak için reklamı inceler.
  • Reklamınızı kaydettiğinizde, reklam normalde “inceleniyor” veya “uygun” durumu atanmış halde görünür. “Uygun” reklamların onaylanmadan önce belirli sayfalarda yayınlanmasına izin verilir. Öte yandan, “inceleniyor” durumuna sahip reklamlar, politikalara uygun olduklarından emin olunması için daha yakından incelenmeleri gerektiğinden, incelenene ve onaylanana kadar hiçbir yerde yayınlanamaz.
  • Resim reklamlar ve video reklamlar, yalnızca Google Ağı iş ortağı sitelerini hedefleyen kampanyalardaki reklamlar ve kumar veya alkol gibi bir ürün politikası ile ilgili görünen metin reklamlar da dahil bazı reklam türleri başlangıçta otomatik bir şekilde “inceleniyor” olarak işaretlenir.
  • Çoğu reklam 1 iş günü içinde incelenir. Reklamların bazıları daha karmaşık bir inceleme gerektirebileceği için kimi incelemeler bazen daha uzun sürebilir.
  • Reklamınızın onay durumunu kontrol etmek için, Kampanyalar sayfanızın Reklamlar sekmesindeki “Durum” sütununa bakmanız yeterli olacaktır.

Yorumlar kapatılmış.