Değişiklik Geçmişim nedir?

İnsanlar her zaman hatalar yapmışlardır. Ama önemli olan bu hataları yenilememekten, hatta mümkünse geri almaktan geçer. Aynı şekilde insanlar AdWords hesap geçmişlerinde de hatalar yapar ve bunların eski halelrini görmek isteyebilirler. Değişiklik Geçmişim de, son iki yıl içinde AdWords hesabınızda yaptığınız değişiklikleri listeleyen bir Google aracıdır. Kampanyanızı ne zaman duraklattığınızdan, hangi kullanıcının anahtar kelime eklediğine, önceki bütçelerinizin tutarlarından, reklamlarda yapılan değişikliklere kadar ilgili bütün bilgileri görebilirsiniz.

  • Belirli bir döneme ait tüm değişiklikleri görüntüleyebilir, sonuçları değişiklik türüne göre (örneğin, bütçe ayarlamaları veya anahtar kelime düzenlemeleri) filtreleyebilir ve belirli bir kampanya ya da reklam grubuna ilişkin değişiklikleri görebilirsiniz.
  • Değişiklik Geçmişim aracı, belirli bir zaman aralığı içindeki, hesap verilerinizle (gösterimler, tıklamalar, dönüşümler, tıklama oranı ve maliyet gibi) eşleştirilen her değişikliği gösterir. Performansınızdaki değişimlere hangi değişikliklerin katkıda bulunmuş olabileceğini öğrenmek için performans verilerinin zaman aralığıyla değişikliklerinizi karşılaştırabilirsiniz.
  • Diğer kullanıcılara kendi giriş bilgilerini kullanarak hesabınıza erişim izni verdiyseniz, bu aracı, belirli değişiklikleri kimin yaptığını görmek için de kullanabilirsiniz.
  • Değişiklik Geçmişim aracına, “Araçlar” ve “Analiz” sekmesindeki “Değişiklik geçmişi” ni tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorumlar kapatılmış.