Mobil Pazarlama

Mobil Pazarlama


Mobil pazarlama, yöntem olarak cep telefonları ve diğer mobil cihazlar aracılığıyla potansiyel müşterilerinizle direkt iletişim kurmanızı sağlar. Mobil pazarlama tekniklerinden en çok bilinenleri mobil reklam, SMS/MMS reklamları, mobil web sitelerdir ve SEMSEO bu projelerin hepsini sizin şirketiniz için yönetebilir ve bu tip pazarlamadan gelen tüm kazançları elde etmenize yardımcı olur. Unutulmaması gereken, mobil pazarlama tek başına çok güçlü bir kanal olsa da, en başarılı mobil pazarlama kampanyalarının diğer kanallar ile entegre kullandığı zaman ortaya çıktığıdır.

Mobil Reklam

Markaların oyunlarda, mobil sitelerde, uygulamalarda görüntülenen ücretli reklamlarıdır. 2009 yılından bu yana Dünyada ki mobil internet kullanıcı sayısı her sene %100 artıyor olduğunu düşünecek olursak, Facebook ve Google reklamlarından sonra mobil reklam da çok hızlı bir şekilde reklam mecraları arasındaki payını arttırıyor.

SMS/MMS reklamları

Birçok firma aboneleriyle direk ve hızlı olarak iletişim kurmak için SMS/MMS reklamları tercih eder. Bu iletişim kanalı firmaların bilgiyi hızlı ve ucuz bir şekilde iletmelerini sağlar. Ayrıca bu yöntem müşteri sadakatini kurmaya da yardımcı olur.

 

Yorumlar kapatılmış.