Majestic Nedir, Nasıl Kullanılır?

Web tabanlı bir SEO aracı olan Majestic ya da eski ismi ile Majestic SEO piyasadaki en büyük backlink sorgulama aracı olarak ifade edilir. Bu araçta olan backlink derinliği diğer araçlarda mevcut değildir. Bu yönüyle de backlink’lerde uzman hale gelen bir SEO aracı olarak da değerlendirilir. Sahip olduğu verileri sunmak amacıyla rapor, analiz ve görselleştirme gibi detaylar sunar. Hem ücretli hem de ücretsiz panele sahip olan bu araç medya araçları ve link haritası ile birlikte hizmet verir.

SEO açısından baktığınızda takibi bırakmamak ve doğru analizleri yapmak her zaman önemlidir. Bunu mümkün hale getiren Majestic kaliteli bir yapıya sahiptir ve sürekli geliştirilir. Araçtan tam performans alabilmek içinse üyelik paketlerinden birini satın almak daima daha avantajlı olacaktır.

bkz. **Kaliteli ve Doğal Backlink Alabileceğiniz Kaynaklar Nelerdir?

Majestic Özellikleri Nelerdir?

Hatasız ve doğru analizler yapmayı mümkün hale getiren Majestic backlink kontrolü açısından en iyi sistemlerden birine sahiptir. Hem kendi siteniz hem de rakip sitelerle ilgili detaylı araştırma yapmaya imkan veren bu araç ile kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Majestic özellikleri ile ilgili araştırma yaptığınızda kullanıcı beklentilerini en iyi şekilde karşıladığını görebilirsiniz. Özellikle ücretli paketler daha net ve güncel veriler sunmaktadır. Böylece herhangi bir sitede link kontrolü yapabilir, sitede detaylı analiz gerçekleştirebilir ve analiz sonuçlarını alabilirsiniz. Böylece yapacağınız çalışmalar daha verimli hale gelecektir.

bkz. **Backlink Türleri ve Backlink Türüne Göre Anchor Text Kullanımı

Majestic Raporu Hangi Bilgileri İçerir?

Majestic ile sorgulama yaptıktan sonra önemli olan nokta elde edilen verileri doğru şekilde yorumlamaktır. Bu amaçla elde edilen raporun özet bölümünde web sitenize ait bağlantı profili kapsamlı olarak değerlendirilir. Özet kısmı uyarılar ve grafikler içerir, bu sayede daha da anlaşılır hale gelir. Ayrıca bu kısımda yönlendiren IP adresleri, güven durumu, akış, dizine eklenen URL, taranan URL’ler gibi çok sayıda bilgi yer alır. Böylece web sitenizin geri bağlantı ile ilgili profilini de görebilirsiniz.

bkz. **SEO Check Nedir, Nasıl Uygulanır?

Raporda topics bölümü de vardır. Burada web sitesinin hangi alana yönlendirildiği ve içeriği ile ilgili bilgiler mevcuttur. Bunlar sayesinde hangi alandan backlink aldığını öğrenebilirsiniz. Aynı amaca hizmet eden rakip sitelerden backlink almak web siteleri için son derece değerli olduğundan Majestic kullanıcılara bununla ilgili kapsamlı veriler sunar.

Majestic içinde bulunan ref domains kısmında web sitesinin backlink aldığı adresler tek tek görünür. Bu sitelere ait dil, konu ve buna benzer veriler kullanıcıların erişimine açıktır. Bunların haricinde bulunan diğer sekmeler bölümünde ise alanınızdaki yeni gelişmeleri değerlendirebilir ve yeni rakiplerinizi öğrenebilirsiniz.

bkz. **Yeni Başlayanlar İçin Kaliteli Backlink Profili Oluşturma Rehberi

Majestic ile Kapsamlı Backlink Kontrolü

En çok kullanılan SEO araçlarından biri olan Majestic ile kapsamlı backlink kontrolü yaparken ücretli paketleri tercih etmek en doğrusu olacaktır. Bu paketlerin fiyatları dönemlere göre değişiklik gösterse de 2021 yılı için aylık 49 dolardan başlayan fiyatlara sahiptir. Pro planında fiyat 99 dolar iken API’de bu tutar 399 dolar şeklinde belirlenmiştir. 

Abone olacağınız paketler ile kendi siteniz için detaylı analizler gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz herhangi bir site için link kontrolü yapabilir, üyelik paketleriyle ayrıcalıklara sahip olabilirsiniz. Bu özelliklerden yararlanabilmek için Google Chrome ve Mozilla Firefox eklentileri bulabilirsiniz. Böylece sitenizin istediğiniz yerde kalmasını sağlayabilir, profesyonel backlink hizmeti alabilirsiniz.

Yapacağınız SEO çalışmalarını daha nitelikli hale getiren bu araç, kolay ve verimli kullanımıyla dünya çapında tercih edilir. Partnerlik hizmeti sunması ve bayilik veren bir sistem olması aracın daha fazla kullanılmasını destekler. Siz de pratik bir kullanıma sahip olan Majestic ile web sitenizin en iyi arama sorgusuna sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Kategori:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir