Yandex.Metrica

Yandex, Rusçanın yoğunlukla kullanıldığı bölgelerin 1 numaralı arama motoru olarak yer edinmiştir. Hızlı büyümesinin ardından pazar alanını genişleterek 2011 yılında da Türkiye’ye girişini gerçekleştirmiştir. Günümüzde de pazardaki yerini korumaya ve büyütmeye devam etmiştir. Şimdi ise Google’dan trafiğin 1/3’ünden fazlasını kendisine çekmiş ve popüler tarayıcılar arasına ismini yazdırmıştır.

Biz dijital reklamcılar için önemli olan bu nokta, reklamların sadece Google ve Sosyal Ağlar içerisinde kalmasını engellemiş ve yeni stratejiler oluşturarak potansiyel müşterilere ulaşma olasılığını yükseltmenin yanında farklı yollar denemek için de imkân sunmuştur.

Yandex.Metrica web analizindeki ayrıntılı bilgileri sayesinde kullanıcıların site içindeki hareketlerini daha ayrıntılı sergileyerek bu yönde gelişme yapılabilmesini sağlamaktadır. Bu özelliği ile dikkatleri üzerine çekmenin yanında sunduğu birçok istatistik değere sahiptir.

Hedef Kitle

Hedef kitle sayesinde potansiyel müşterilerin hangi telefon modeli üzerinden giriş sağladıklarından bulundukları bölgeye kadar analizini verir. Farklı kullanıcıların da davranışlarını gözlemleyerek reklamların daha spesifik oluşturulmasına olanak sağlar. Bu sayede SEM ekibi satışını gerçekleştirdiğiniz ürün ve hizmeti satın alma olasılığı yüksek olan farklı kullanıcılara da ulaşarak marka bilinirliğinizin artmasını sağlar. Yeni bir şirketseniz marka bilinirliği oluşturmak her zaman önemlidir ve köklü bir geçmişiniz varsa yarışın bu denli yüksek olduğu sektörde bayrağı elinizden kaptırmamanız için adınızı her zaman görünür tutmanız gerekmektedir.

Veri Trafiği

Veri trafiği hazırlanan reklamlara potansiyel müşterilerin hangi kanallar aracılığı ile ulaştığı bilgisini verir. Bu sayede kanallara özel reklamlar hazırlanma fırsatını sunar ve SEM ekibimiz de kampanyaların daha nitelikli olmasını sağlayarak direkt hedef odaklı olur.

Ziyaretçi Davranış Analizi

Ziyaretçi davranış analizi site ziyaretinde bulunan kişilerin nasıl etkileşime girdiklerini göstermek için kullanılır. Site içerisinde yaptıkları eylemlerin incelenmesini ve neden yaptıklarının öğrenilmesine yardımcı olur.

Bu ve birçok verdiği istatistik verileri sayesinde Yandex.Metrica daha başarılı sonuçlara ulaşmak için muhteşem bir seçim olmaktadır. Deneyimli SEM grubumuz ile siz de yurt dışı ve yurt içi pazarlarda en doğru stratejiler sayesinde yükselişe geçebilirsiniz. Potansiyel müşterinin 1/3’üne de ulaşarak kazancınızı artırabilir ve marka bilinirliğiniz ile hafızalara kazınabilirsiniz.

Yorumlar kapatılmış.