Görünen URL nedir?

AdWords reklam verenleri, reklamları tıklandığında kullanıcının yönlendirileceği bir sayfa belirtmek zorundadırlar. Görünen URL, reklamda görünen web sayfası adresidir ve genellikle yeşil renkte gösterilir. Görünen URL, Hedef URL ile aynı olmak zorunda değildir.

  • Her reklam için, müşterilere reklamınızla birlikte gösterilen bir görünen URL ve kullanıcıların reklamınızı tıkladıklarında nereye yönlendirileceklerini belirlemek için kullanılan bir hedef URL belirtirsiniz.
  • Reklamdaki görünen URL‘lerin amacı kullanıcılara, bir reklamı tıkladıklarında ulaşacakları sayfa konusunda net bir fikir vermektir. Görünen URL‘ye örnek olarak “www.semseo.com.tr” verilebilir. Burada “semseo.com.tralan adıdır. Diğer yandan hedef URL, reklamınızı tıklayanları yönlendirmek istediğiniz, siteniz içindeki belirli bir konumdur. Hedef URL ile görünen URL‘nin eşleşmesi gerekmez ancak aynı alanda bulunmaları gerekir (örneğin, www.semseo.com.tr/rehber). Bu nedenle, Google‘ın politikası gereği her iki URL de aynı web sitesi içinde olmalıdır (diğer bir deyişle aynı alan adını taşımalıdır).

 

Yorumlar kapatılmış.