SEM ve Adwords Sözlüğü

Günümüzde web sitesi sahiplerinin organik arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasına yönelik çalışmaya SEO(Search Engine Optimization), yani “Arama Motoru Optimizasyonu” diyoruz. Arama motoru reklamcılığı, yani Google AdWords reklamcılığında da, yapılan aramalarda reklamınızın üst sıralarda yer almasına yönelik yapılan çalışmaya da SEM(Search Engine Marketing), “Arama Motoru Pazarlama” diyoruz. SEM ve SEO‘yu bir elmanın iki yarısı gibi düşünmeliyiz. Birbirinden ayırırsak vadeli bir süreçte istemediğimiz sonuçlarla karşılaşabiliriz. SEM‘den SEO‘ya göre daha kısa vadede sonuç alabilirken, SEO‘da daha uzun bir vadeye ihtiyaç duyulmaktadır. Doğru optimizasyon bizlere her zaman üst düzey kazanç olarak geri dönecektir.

semseo.com.tr’den SEM ve SEO adına işinize yarayacak, sizlere ışık tutacak bilgiler ve terimler “SEM ve SEO Sözlüğü“nde.


Deprecated: comments.php olmayan tema 3.0.0 sürümünden berikullanılmayacak ve şu an için alternatifi yok. Lütfen temanıza bir comments.php şablonu ekleyin. in /var/www/semseo.com.tr/public_html/wp-includes/functions.php on line 5061

Yorumlar kapatıldı.