AdWords API nedir?

AdWords API, yani AdWords Uygulama Programlama Arayüzü, reklamverenlerin birbiriyle etkileşim kurmasına olanak sağlayan ve oluşturulan uygulamalar sayesinde AdWords hesabında değişiklikler yapmayı mümkün kılan gelişmiş bir Google özelliğidir.

  • AdWords API, geliştiricilerin, doğrudan AdWords sunucusundaki hesap ayrıntılarıyla etkileşim kuran uygulamalar oluşturmasına ve bu uygulamaları kullanmasına olanak tanır.
  • Adwords API, reklamverenlerin hesaplarını ve kampanyalarını daha etkin bir biçimde yönetmesine yardımcı olur. Örneğin, AdWords API sayesinde kampanyalarda toplu değişiklikler yapılabilir.
  • AdWords API‘ı kullanabilmek için kullanıcının Müşteri Merkezim(MM) hesabı ve bir geliştirici simgesinin olması gerekir.
  • AdWords API, teknik becerilere sahip reklamverenler için iyi ve kullanılabilir bir araçtır. Bu özelliklere sahip olmayan kullanıcılar Adwords Editor’ü tercih etmelidirler.
  • Google AdWords Uygulama Programlama Arayüzü (API), teknik konularda birikimi olan büyük reklamverenleri ve üçüncü tarafları temsil eden geliştiriciler için tasarlanmıştır. Bunlar arasında, ajanslar, arama motoru pazarlamacıları ve birden çok müşteri hesabını veya büyük kampanyaları yöneten diğer dijital pazarlama uzmanları yer alır. Google AdWords API‘sı geliştiricilere, doğrudan Google AdWords sunucusuyla etkileşim kuracak uygulamalar oluşturma olanağı tanır. Reklamverenler ve üçüncü taraflar, bu uygulamalar sayesinde büyük veya karmaşık AdWords hesaplarını ve kampanyalarını daha etkin ve yaratıcı bir biçimde yönetebilir.
  • AdWords API‘nın uygulanması teknik bilgi ve programlama becerisi gerektirdiğinden, en iyi sonuçları yazılım geliştiricilerle çalışan reklamverenler alır.
  • Kaydolmak kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey aktif bir AdWords hesabıdır. Geliştirici olarak kaydolduktan sonra, simgenizi ve bütçe ayarlarınızı yönetmek için AdWords API Merkezi‘ne erişebilirsiniz. Geliştirici simgeniz, AdWords API etkinliğinizi tanımlayan harf, sayı ve karakterlerden oluşan benzersiz bir kombinasyondur. Bu, AdWords sunucusuna ve müşterilerinizin AdWords hesaplarına erişmek için kullanacağınız anahtardır.
  • AdWords APIdevelopers.google.com/adwords/api/
  • AdWords Editorgoogle.com.tr/intl/tr/adwordseditor/API, AdWords API, Uygulama Programlama Arayuzu

Yorumlar kapatılmış.