Ahrefs Nedir?

Ahrefs, SEO analizi ve backlink alanında en çok bilinen araçlar bir tanesi. Şu anda, canlı linkler, büyük dizinler ve en iyi hıza sahip dizin güncellemeleri ile ilgili en geniş tabana sahip diğer benzer hizmetleri öne çıkartan bir araç. Müşterilere en taze ve en gerçek backlink verilerini sunmak için algoritmalarını sürekli olarak güncelleyen bir yazılım.

Bunun dışında, SEM ve SEO dünyasındaki tüm yeni eğilimleri takip eden ve bu eğilimleri kullanıcılarına hızlı bir şekilde yansıtmaya özen gösteren bir araç. Bu yazımızda sizlere Ahrefs’in genel özelliklerinden bahsedeceğiz.

ahrefs nedir?

Ahrefs Özellikleri

  • Site Explorer: Bu araç sayesinde sitenizin backlink profilini ve rakiplerinizin sitelerini kolayca analiz edebilirsiniz. Organik ve ücretli arama için en karlı anahtar kelimeleri keşfetmek istiyorsanız bu araç kullanışlı olacaktır. Sitenizin rank ettiği anahtar kelimeleri buradan kolayca analiz edip, bu kelimelerde kaçıncı sıralarda rank ettiğinizi görerek, bu doğrultuda SEO çalışmalarınızı yönlendirebilirsiniz.
  • Content Explorer: Content explorer, sosyal medya kanallarında, en çok paylaşım alanına sahip herhangi bir konunun en çok paylaşılan içeriğini bulmanıza yardımcı olur.
  • Ahrefs Keyword Explorer:  Bu araç ise, arattığınız anahtar kelimeler ile alakalı alternatif kelime fikirleri ve trafik tahminleri almanıza yardımcı olur. Size arttığınız kelimenin aylık aranma hacmini ve bu kelimede rank etmenin ne kadar zor olduğunu puanlayan araç, aynı zamanda size alternatif kelime opsiyonlarıda sunuyor. 

Aynı zamanda dashboard bölümüne domaininizi ekleyerek, düzenli takip yapabilirsiniz. Kaybolan backlinkleri, yeni anahtar kelimeler ve mention’ları almak için haftalık, günlük ya da aylık bildirimler kurabilirsiniz. Rank Tracker aracı sayesinde anahtar kelimeleri ekleyebilir ve zaman içinde bu anahtar kelimelerin konumlarının değişimlerini takip edebilirsiniz. Bunun yanında disavow edilmiş linklerin listesini Ahrefs’e yükleyebilirsiniz ve bu sayede bu linkleri raporlarınızda hariç tutabilirsiniz.

Ahref’s kolayca farklı SEO araçlarının yerini alabilir; link oluşturma ve içerik analizi için size yeni fikirler verdiğinden dolayı zaten herhangi bir SEO çalışması için kullanmak neredeyse bir gereklilik haline gelmiştir. Ahrefs bir SEO uzmanının olmazsa olmaz araçlarından bir tanesidir diyebiliriz.

Kategori:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir