Fresh Content (Taze İçerik) Nedir?

Fresh content yani taze içerik ne değildir? Öncelikle bunu açıklayalım. Taze içerik, arama motorlarında “taze” görünmeye çalışmak için mevcut sayfalardaki (ana sayfa vb.) içeriği sürekli güncellemek anlamına gelmemektedir. Eğer bunu yapıyorsanız, bu yazıyı okuduktan sonra aksiyon almanız daha mantıklı olacaktır. Şimdi “Fresh content nedir?” sorusuna cevap verelim.

Fresh İçerik Ne Anlama Gelir?

Web sitelerinde yeni sayfalar oluşturmanın ve içerikler paylaşmanın sıralamalarda yukarı çıkmaya yardımcı olması pek çok kaynakta doğrulandı. Ancak asıl unutulmaması gereken, sitenizde kaliteli ve alakalı içerikler paylaşılıyor olması. Bu taktiği uygularsanız fazla trafiğe sahip olabilirsiniz. Çünkü:

  1. Hedef olarak seçebileceğiniz daha geniş anahtar kelime havuzuna sahip olursunuz.
  2. Destek ve tanıtım ile yeni içerikler, diğer diğer sitelerden link alma şansınızı yükseltir. Bu da o sayfa ve site için daha yüksek sıralamalar yakalamanızı sağlar.

Arama motorlarını sitenize daha fazla veya daha az dönecek şekilde eğitemezsiniz (ancak içeriğiniz XML sitemap kullanarak içeriğinizin güncelleme sıklığını ayarlayabilirsiniz). Web sitenizde yer alan içeriklere içeriden ve dışarıdan ne kadar fazla link gelirse, Google veya Bing gibi arama motorları sitenizi daha sık taramaya başlayacaktır. Bu da fresh content paylaşmanın bir diğer avantajıdır. Arama motorları, içerik yayınlandıktan sonra, içeriği olabildiğince hızlı keşfetmek ister. Siteniz taze içerik ile bağlantılı halde ise siteniz konularla daha alakalı olarak görülür.

Özetle, yeni içerik:

  • Daha fazla anahtar kelimede rank etmenizi sağlar.
  • Sıralamada yükselmenize yardımcı olur çünkü yeni içerikler sayfanıza backlink almanın en kolay yoludur.

taze içerik nedir?

Güncellenmiş İçerik

Arama motorları, düzenli olarak güncellenen ve tazelenen içeriği, değişmeyen içeriklerden farklı puanlar. Bu nedenle, web sayfalarınızdaki içeriklerin güncellenme sıklığı önemli bir rol oynamaktadır.

Sayfalarınızda yaptığınız çok küçük değişiklikler göz ardı edilebilir ve yardımını göremeyebilirsiniz. Eğer, bir sayfayı güncellemek için içeriğini elden geçirirseniz, site trafiğinizde önemli ölçüde yükselme görebilirsiniz.

Taze içerik kavramı, anladığınızda ve doğru şekilde kullandığınızda SEO için çok etkili olabilir. İçeriklerinizi yayınlarken title ve meta description gibi SEO için önemli olan konuları atlamamalısınız. Link üzerinden paylaştığımız diğer yazılara da mutlaka göz atın.

Kategori:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir