Google Premium Partner Nedir, Ne İşe Yarar?

Dijital stratejilerinizi geliştirmeye ne kadar fazla önem verirseniz daha fazla gelir elde etme amacınıza da o kadar hızlı ulaşabilirsiniz. Bu noktada yapacağınız Google Adwords reklam kampanyaları sizin için kolaylık sağlayacaktır. Eğer bunun için ayıracak yeterli vaktiniz yoksa bu durumda Google premier partner ajansları ile iletişime geçerek yapacağınız iş ortaklığı ile hedeflerinize kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Peki bu ajansların getirisi ve artıları nelerdir? Nasıl iş ortaklığı yapılır?

Tanım olarak baktığınızda Google premium partner bir tür unvan olup bu unvana sahip olan şirket ya da ajanslar reklam yönetiminde başarıya erişmiş olan profesyoneller olarak nitelendirilir. Piyasaya baktığınızda bu unvanı kazanmış olan ajans sayısı azdır. Unvanı alabilmek içinse Google tarafından ayrıcalıklı bir ajans niteliğinde olmak gerekir. Bu sayede şirket ya da ajanslar premier Google iş ortağı statüsüne yükselebilir.

Bkz. **Google Arama Ağı Reklamları

Google Premium Partner Ne İşe Yarar?

Google premier partner unvanı ilk etapta ciddi bir prestij sağlar. Google Ads ürünleri ile ilgili daha fazla bilgiye sahip olunabilir, müşterilere daha geniş kapsamlı ve sağlıklı şekilde hizmet verilebilir. Bu unvan piyasada rekabet avantajı elde etme ve pazarda daha fazla ön plana çıkabilme fırsatı sunar. Aynı zamanda alınan unvan sayesinde Google tarafından özel olarak düzenlenen etkinliklere katılma hakkı kazanılır. Yani Google ayrıcalıklarından yararlanma imkanı da verir. Google bu unvanı uygun gördüğü ajans ya da şirket ile iş ortağı haline gelmektedir. Google premier partner unvanına sahip ajanslar dijital strateji çalışmaları konusunda daha kaliteli ve profesyonel olduğunu göstermektedir.

Google Premium Partner Nasıl Olunur?

Google premier partner olmak için biraz çaba sarf etmek gerekir. Bu unvanı alabilecekler arasında reklam bütçesini yüksek tutanlar, Google reklamlarında başarılı olanlar ve müşterilerine yenilerini ilave etmiş olanlar yer almaktadır. İstenilen seviyeye erişebilmek için ilk olarak Google Partner rozeti almak gerekir. Google partner iş ortağı haline geldikten sonra premium partner olabilmek için de bazı koşullar yerine getirilmelidir.

Premium partner rozeti alabilmek için müşteri portföyü genişletilmeli ve şirkete dair gelir oranları artırılmalıdır. Şirket tarafından yönetilen hesaplarda Google tarafından istenen düzeyde harcama yapılmalıdır. Aynı zamanda aktif olarak reklam faaliyeti yürüten şirkette Google Ads sertifikasına sahip olan minimum 2 tane uzman olmalıdır. Bu koşulları sağlandığı takdirde Google Partner seviyesinden Google Premium Partner seviyesine çıkılabilir.

Bkz. **Google Analytics Hesabı Nasıl Kurulur?

Bkz. **Google My Business Hataları: En Yaygın 8 Yanlış

Google Premium Partner Ajansları ile Çalışmanın Avantajları

Kaliteli ve deneyimli ajanslar ile çalışmanız her zaman size ciddi bir getiri olarak geri dönecektir. Bu sayede bütçeniz doğru şekilde yönetilecek ve emin ellerde olacaktır. Ancak bu ajansın Google partneri olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede çalıştığınızın ajansın sizin için getirileri daha yüksek olacaktır.

Google premier partner ajansları ile çalışarak beta/yeni ürünlerin kullanılması, direkt Google ekibinden destek alma, sektör ve trend analizi sunumları, bütçenin verimli kullanımı, daha iyi optimizasyon, tecrübeli ekip, hızlı geri dönüş alma, workshoplar ve eğitimler, çeviri hizmeti gibi pek çok avantaj elde edebilirsiniz.

Bkz. **Google Alışveriş (Ürün Listeleme / Merchant Center) Reklamları

Google Premium Partner Farkı Nedir?

Kırmızı renkli olan Google Premier Partner rozeti reklama yapılan harcamalardan daha fazla getiri elde etmeyi sağlar. Google reklamlarını tüm ayrıntıları ile tanıtan bu unvan, sorunları zaman kaybı yaşamadan halletmeye yardımcı olur. Herhangi bir sorun için Google ofisten özel destek alınabilir. 

Tüm bu artıları dikkate aldığınızda Google premium partner rozetine sahip bir ajansla çalışmak, firmanızın saygınlığı artıracak ve reklamlarınız daha da verimli olacaktır. SEM SEO da bu rozete sahip ajanslardan biridir. Reklam çalışmalarınızın daha aktif ve verimli olmasını istiyorsanız SEM SEO profesyonelliğinden ve deneyiminden yararlanabilirsiniz. Bu sayede Google için ayrıcalıklı bir konuma gelebilirsiniz.

Bkz. **Google Search Console Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir