SEO Hosting Nedir, Nasıl Alınır?

Tanım olarak baktığınızda hosting web sitelerinin müzik, video, resim ve buna benzer dosyaları barındırabilmesi için gerekli olan sunucudur. Bu sunucuların alımı site sahipleri için mecburi olup trafik, alan ve buna benzer özelliklere göre fiyatlandırılır. SEO hosting ise bundan biraz daha farklı olup web siteleri C-CLASS-IP üzerinde barındırılır. Bu hosting A,B,C,D gibi farklı sınıflardan oluşmakta ve işe yarar aralıklar C class ve üzerinde olan IP’lerdir. Böylece her bir web sitesine birbirinden farklı IP verilmekte ve bu sayede siteler arasında backlink paylaşımı mümkün hale getirilmektedir. Bununla birlikte farklı web sitelerinden backlink almak için de ekstra bir ücret ödemeye ihtiyacınız olmayacaktır. Bunun için bir SEO danışmanı ile irtibata geçmeniz gerekecektir.

Bkz. **Kaliteli ve Doğal Backlink Alabileceğiniz Kaynaklar Nelerdir?

SEO Hosting Çeşitleri Nelerdir?

SEO hosting kendi içerisinde A,B,C,D gibi birden fazla sınıfa ayrılmakta ve bunlar içerisinde A sınıfı en kaliteli sınıf olarak bilinmektedir. Özellikle A ve B sınıfı olan IP SEO hostingler diğerlerine kıyasla biraz daha zor bulunmaktadır. Bunlar daha yüksek fiyatlı olmasıyla bilinir. Fiyat olarak biraz daha uygun olsun diyorsanız C sınıfı bu açıdan en ideal sınıf olacaktır. C-Class olarak da bilinen bu IP ile SEO çalışmalarınıza önemli katkılarda bulunabilirsiniz. Bu alım işlemi için hizmet veren firma sayısı biraz daha az olup SEO danışmanı aracılığıyla alım yapabilirsiniz.

Neden SEO Hosting?

SEO hosting tercihi yaparken en önemli etken arama motorları olacaktır. Bunun SEO’ya etkisi son derece fazla olup böylece arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Gelişen teknolojik imkanlarla birlikte siteler arası rekabet de sürekli arttığından yapacağınız bu tür çalışmalar sizi her zaman bir üst seviyeye çıkaracaktır. Bunun için organik çalışmalara öncelik vermelisiniz. Aynı zamanda SEO teknikleri konusunda bilgi sahibi olmalı, bunun için uzmanlar aracılığıyla SEO hosting almalısınız.

Bkz. **Sıralama Kaybetmeden 13 Adımda Site Taşıma

SEO Hosting Faydaları

Doğru ve eksiksiz bir SEO hosting ile web sitenizin trafiğini artırabilir, sitenizi optimize hale getirebilir ve potansiyel müşterilerinizi satın alan kişi konumuna getirebilirsiniz. Bu hizmet türü uzun vadeli düşünüldüğünde kullanıcılara ciddi getiriler sağlamaktadır. Dolayısıyla pek çok site sahibi SEO hosting ile sitesine yatırım yapmaktadır.

SEO hosting çalışmaları ile web sitenizin satışlarının artmasına ve böylece hedeflediğiniz kazanca ulaşmaya katkıda bulunabilirsiniz. Bu sayede kâr oranınız da günden güne yükselecektir. Aynı zamanda yapacağınız çalışmalar sitenizin arama motorunda daha iyi bir sıralama yakalamasını sağlayacaktır. Çünkü bu işlem ile farklı ağlar ve ad sunucuları kullanarak birden fazla IP aralığında yer alabilirsiniz.

İnternet dünyasına baktığınızda yeni site sayısı günden güne artmaktadır. Bu nedenle sitenizi kurduğunuz ilk yıl içerisinde normal koşullarda ilk sıralarda yer almanız zor olacaktır. Ancak yapacağınız SEO hosting ile bu süreyi daha kısa hale getirebilirsiniz.

SEO Hosting Nasıl Alınır?

SEO hosting almak için bu alanda uzman olan bir firma ile çalışmanız gerekir. Bu tür alım işlemlerinde dikkat etmeniz gereken öncelikli noktalar vardır. Öncelikle sunucu hızınız ideal seviyede olmalıdır. Fiyatı uygun olsun diye yavaş bir hosting tercih etmeniz size ilerleyen süreçte zorluk yaşatabilir. Bu durum hem arama motoru hem de ziyaretçiler açısından olumsuz olacaktır. Çünkü arama motorları site indekslemesi yaparken site hızına önem vermektedir. Hızın yanı sıra hosting alırken lokasyon olarak Türkiye seçilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Bu durum önemli bir ölçüt olarak kabul edilmektedir. Hosting tercihinde dikkat etmeniz gereken noktalarla ilgili SEM SEO ile iletişime geçebilir, bu süreci sorunsuz şekilde tamamlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar;

Web Sitenizi Negatif SEO’dan Nasıl Korursunuz?

WordPress Nedir? Nasıl Kurulur?

Site Adresini Değiştirme

Kategori:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir