Blogger Hit Arttırma Yöntemleri

Blog yazmak son dönemlerde trend haline gelmiş uygulamalar arasında yer almakta olup bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşması hedeflenir. Bunun için blogger hit arttırma yöntemleri her zaman merak konusudur. Blog yazan kişiler bu içeriklerin ilgi görmesini ve daha çok tıklanmasını hedefler. Bunun temelinde doğru hedefi seçmek ve planlı çalışmak yer alır. Uygun hedef kitlesini seçtiğinizde ve uzmanlık alanınız olan bir konuyu tercih ettiğinizde bilgi paylaşımınız artacak, organik trafik oranınız yükselecektir. Bunun için şu yöntemleri ve önerileri uygulayabilirsiniz:

Bkz. **Google AdSense Nedir?

1. Hedef Kitle Seçimi

Yazmak istediğiniz konuyla ilgili hedef kitle seçimi yapmalısınız. Her konuda iyi olamayacağınızı dikkate almalı ve uzmanlık alanınıza göre konu seçmelisiniz. En iyi olduğunuz konuları seçerek bununla ilgili araştırma yapmalısınız. Ziyaretçilerin beklentilerini anlayabilmek adına anket ya da e-posta aracılığıyla sorular yöneltebilirsiniz. Verilen cevaplara ve yapılan paylaşımlara göre yönlendirmelerde bulunabilirsiniz. Hangi alanda yetenekli olduğunuzu iyi analiz ederek sürekli güncel kalacak konular seçebilirsiniz. Böylece kullanıcıların sitenizi tercih etmek için eğilimi daha fazla olacaktır.

2. Düzenli Olarak Gönderi Paylaşın

Blog sayfanızı sürekli güncel tutmanız kullanıcıların ilgisini çekecektir. Bir internet sitesini iki gün üst üste ziyaret ettiğinizde aynı konuları görmek sıkıcı gelecektir. Bu durumun yaşanmaması adına düzenli olarak gönderi yazmalı, bu gönderileri ilgi çekici başlıklardan hazırlamalısınız. Bunların bazılarının tıklanma oranı her zaman daha fazla olacaktır.

Bkz. **Backlink Nedir?

3. Blogu Arama Motorlarına Kaydedin

Blog sayfanızı arama motorlarına kaydetmeniz daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayacaktır. Hem içerik hem de şekil yönünden eksiksiz bir blog hazırladığınızda blogunuz daha kolay bulunabilir hale gelecektir.

4. Tasarımı ve Görselliği İhmal Etmeyin

Araştırmalara göre insanların yaklaşık %40’ı görselliğe ekstra önem veriyor. İnsanlardan olumlu tepki alabilmek adına içeriklerde resim kullanmaya özen göstermeli, kullanılan resimleri yüksek çözünürlüklü olacak şekilde seçmelisiniz. İçeriklerle ilgili sosyal medya platformlarında paylaşım yaptığınızda yazınız ilk olarak resimleri ile dikkat çekecektir. Bu nedenle uygun ve ilişkili görseller kullanmalısınız.

Bkz. **Google Ağı nedir?

5. İlgi Çekici Başlıklar Bulun

Blog sayfanızda hit artırmak için ilgi çekici başlıklar tercih edin. Blog için başlık son derece önemli olup yazının ilk izlenimini verir. Aynı zamanda yazının arama motorları tarafından algılanmasını da sağlayan bu başlıkları mümkün olduğunca dikkat çekici belirlemelisiniz. Başlıkların içerisinde anahtar kelimelerin bulunmasına da özen göstermelisiniz.

6. Sosyal Medyanın Gücünden Yararlanın

Geniş kitlelere ulaşmak için en kolay yollardan biri olan sosyal medya blog sayfasının tanıtımını yaparken etkili olacaktır. Arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda yer almanız için sosyal medya kullanımının avantajından faydalanabilirsiniz. Bu amaçla Twitter, Facebook, Google+ gibi platformlardan yararlanabilir, gruplara ulaşarak iletişim kurabilirsiniz. Sosyal medya platformlarında sayfa ya da grup oluşturarak tanıtım yapabilirsiniz. Bunlarla ilgili adres paylaşımı yaparak insanların ilgisini çekebilirsiniz.

Bkz. **Doğru Blog Yazısı Kurgulamak için Pratik Bilgiler

7. Yazılara Yorum Almanın Yollarını Arayın

Yazılara yapılan yorumlar sitenin tıklanma oranı ve arama motoru sonuçlarında üst sırada görünme üzerinde doğrudan etkilidir. Bu yorumlar yazı için önemli olup blog trafiğini kısa yoldan artırmayı sağlar. Bunun için başka sitelere ve yazılara yorum bırakabilir, buralardan geri dönüşler alabilirsiniz. Yapılan her bir yoruma cevap vererek ziyaretçilerde olumlu bir izlenim bırakabilirsiniz.

8. Dost Bloglar Edinin

Beğendiğiniz ve takip ettiğiniz blog sayfalarına kendi blog sayfanızın linkini verin. Bu sayede blog sahibi sizi tanıyacak ve o blogu okuyan kişilerin sizin sayfanızı ziyaret etme olasılığı artacaktır. Karşılıklı blog ilişkisi en çok tercih edilen blogger hit arttırma yöntemleri arasında yer alır ve oldukça etkilidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir